Menu Zavřeno

Ta jedna

Jmenuji se Sylvie.
Někdy extrovert, jindy introvert a většinu času s hlavou v oblacích.

Právě tady se s tebou budu dělit o své zkušenosti, zážitky, nápady, objevy i strasti s cílem tě nadchnout, pobavit a něco nového naučit.

A u toho si budu trošku kreslit, fotit a natáčet na Instagram.

Máš dotaz?
 sylvie@slovotvorka.cz

Slovotvorka | Sylvie Kavíková

Psaní miluju, psaním žiju a psaním se uzdravuju. Už několikrát mě vytáhlo z černých myšlenek, mnohokrát potěšilo lidi kolem mě a milionkrát udělalo radost mně samotné.

A právě tady vznikl prostor pro slova o tom, co se mi líbío čem přemýšlím, kam mě zavanul vítr neposednosti nebo co zrovna řeším. A k tomu nesmí chybět trocha té španělštiny.
 
Jsem kreativní duše a chci rozvíjet všechny své koníčky a radosti. Tady se k tomu nabízí ideální prostor, takže si sem tam sama kreslím úvodní obrázek k článkům nebo něco fotím, a vzdělávám se v různých směrech.
Konvice foto
Ilustrace foto

Možná právě díky tomuto blogu ze mě jednou bude nejen copywriterka, ale také ilustrátorka, fotografka, výživová nebo stylingová specialistka, lektorka cizích jazyků, bylinkářka, kuchařka nebo cokoliv dalšího, co mě zrovna napadne.

Něco si odtud odnes a něco získej

Odnes si: Nakoukni do mé hlavy. Směj se spolu se mnou, plač, podivuj se. Odnes si inspiracinové vědomosti nebo jen úsměv na rtech. I ten je důležitý. A třeba se právě díky mým článkům přestaneš bát změn a začneš si plnit své sny!

Získej: Máš super produkt či službu nebo zajímavou myšlenku? Řekni mi o nich a získej ještě víc milovníků svých výtvorů a nápadů. Když si řeknu „wow“, pošlu to dál, svým čtenářům, známým a všem koho potkám. Věci a činy, které mají smysl, ráda roztroubím do světa. Napiš mi o nich ► sylvie@slovotvorka.cz.

Kde se vzala ta jedna holka

Původem jsem Ostravák, duší Španělka, genama seveřanka a aktuálně na zkoušku Pardubičák. Už zase vlnitá vystudovaná ekonomka stále zamilovaná do svého muže.

27 let jsem žila v Ostravě a pak jsme se prostě s Vaškem a Emily sbalili a udělali si na čtyři roky druhý domov ve Španělsku. Teď to zkoušíme opět v Česku a čekáme, co bude. 😀

Máme něco společného?

Znamení zvěrokruhu: Rak
Osobnost: INFP – Zprostředkovatel (Mediator)
Typ člověka: Projektor dle systému Human design
Barevná typologie: Podzim (True/Warm autumn)

Nejlepší barva: Zelená, khaki, hnědá, zlatá a vínová. Několik let jsem měla brutálně fialové období, kdy bylo v mém šatníku, na webu a zkrátka všude vše fialové a růžové. Naštěstí už pominulo a teď se řídím barevnou typologií.

Krásné období: Všechna! Jaro, protože vše kvete a probouzí se. Léto, protože mám narozeniny a je krásně teplo. Podzim, protože se dobře odpočívá a čte knížky. Zima, protože jen v tomto období sněží a jsou Vánoce.

Úžasný animák: Jsem na pohádky. Takže Coco, Zootropolis, Ratatouille, Croodsovi, Na vlásku, Klaus, Encanto, Mulan, V hlavě, Mezi živly a tak dále a tak dále.

Super horor: Žádný. Jsem posera a ještě měsíc by se mi o tom zdálo nebo bych se bála vyjít ven z domu).

Milovaný film: Gladiátor, Chyť mě, když to dokážeš, Yes Man, Táta v sukni, Andrew – člen naší rodiny.

Boží seriál: Přátelé, HIMYM, Stranger Things, La casa de papel (Papírový dům / Money Heist).

Slovotvorka Sylvie

Sylvie Pekárková

Sylvie
něžná lilie
možná trochu bestie
„Ó génie!“

Parádní knížka: Egypťan Sinuhet, kde je nejlepší hláška: „Tvá slova jsou jen bzučení mouchy v mých uších.“

Nejkrásnější květina: Tulipány, růže a luční kvítky.  

Líbezná vůně: Borovice a šeřík. Naopak nenasedám do auta, ve kterém je vanilkový stromeček.

El mejor den v týdnu: Středa. Mám pocit, že v tento je vždycky všechno hezčí, úspěšnější a radostnější. Ale neptej se mě proč. Prostě to tak je, i když není víkend.

Oblíbený sport: Jóga, jízda na kole, plavání a tanec.

The best činnosti: Psaní, kreslení, focení přírody a naší Emilky, cestování, meditace a pečení domácího chlebíku.

Toho se bojím: Výšek a malých místností. Ve výtahu nebo na žebříku to romantika fakt není. Jo a pavouků. Jsou děsiví a rychlí, ale i tak je doma nechávám pro štěstí.

Kde se cítím nejlépe: V lese, ve vodě a kdekoliv v přírodě.

Cizí jazyky: Angličtina, španělština, polština, němčina. Prvními dvěma se zvládnu domluvit. Druhé dva zkouším.

Nejnovější články na blogu