Menu Zavřeno

Jsem Projektor. Jaký typ člověka jsi ty?

Unikátní systém zvaný Human design jsem objevila přibližně před dvěma lety a byl to neskutečný AHA moment. Jako by mi někdo viděl do hlavy a odpověděl na celou řadu léta nezodpovězených otázek. Najednou pochopíš, co je pro tebe dobré a co ne.

Human design a 4 typy lidí

Human design, jehož hlavním propagátorem je v České republice Jakub Střítezský, rozlišuje 4 typy lidí: Generátor, Projektor, Manifestor a Reflektor. 

Na to pak úzce navazují tzv. Autority neboli náš vnitřní hlas, který bychom měli nechat mluvit a který nás vede správnou cestou. Těchto autorit existuje 7: Emocionální, Sakrální, Intuitivní, Ego (vůle), Sebe-projektující, Z prostředí a Lunární.

Tzv. bodygraf se dále skládá z 9 center (čtverce, trojúhelníky a kosočtverec), 36 kanálů – spojení mezi centry a 64 bran umístěných v jednotlivých centrech.

Vše je zpracováno do specifické vizuální mapy s tvými jedinečnými čísly.

Human design | Mapa | Slovotvorka

Zdroj obrázku: www.humandesign.cz

Získáš odpovědi na otázky

Jaké je tvé vnitřní nastavení a jak s ním efektivně pracovat? Jak se správně rozhodovat? Jak kráčet životem cestou nejmenšího odporu a být sám se sebou spokojenější? Jak tě ovlivňují ostatní lidé (zvířata) a jak ty ovlivňuješ je? Co je tvým posláním, darem a talentem?

Uvidíš, že ti vše do sebe zapadne jako milion dílků puzzle. Najednou pochopíš, proč některé věci (a které) ve tvém životě nelze změnit a musíš se s nimi naučit žít a co naopak ovlivnit můžeš a jak. Stačí k tomu znát datum a přesný čas narození.

Každý má svou typickou energii

Každý ze čtyř typů lidí podle Human designu má svou typickou energii. Někdo samovolně generuje velké množství energie a ostatní svou přítomností nabíjí. Jiný energii ostatních doslova nasává a dokáže v nich číst téměř jako v knize. A někdo zas funguje jako zrcadlo.

A právě toto poznání ti řekne, s kým bys měl trávit čas a komu se raději vyhnout.

Pochopení a respektování svého vnitřního nastavení, to je cesta ke zdraví.

Moje vnitřní nastavení: Projektor

Vyplnila jsem datum a čas narození a na e-mail mi přišla mapa mého designu, v němž stálo: Projektor (Projektující typ). Tyto údaje jsem vyplnila také u svého manžela a požádala o to i členy rodiny. Vskutku zajímavé zjištění! Sedělo stejně dobře jako test 16personalites.

Takto funguju já, Projektor

  • Ráda se neustále učím a vyhledávám vše nové.
  • Musím čekat na pozvání, abych se cítila dobře a uspěšně.
  • Mým posláním je sdílet dobré věci ve svém životě a povznášet ostatní.
  • Mám schopnost dokonale číst ostatní lidi a jejich pocity.

To, že umím skvěle načíst energii ostatních, se projevuje při výkladu tarotu, kde funguji jako skutečné médium, nebo při vcítění se do cílové skupiny, pro kterou píšu.

„Způsob, jakým Projektoři vedou druhé, krásně vystihuje citát od Antoine de Saint-Exuperyho: „Chceš-li postavit loď, nesvolávej muže, aby se vydali kácet stromy, nedávej rozkazy a nerozděluj práci. Nauč je spíše touze po vzdálených a nekonečných mořích.“

Co u sebe jako Projektor změnit

  • Před spaním bych měla být ideálně sama v rozmezí několik metrů od lidí i zvířat. Zejména od Manifestujících generátorů (můj manžel) a zvířat (naše Emilka). Právě oni totiž kolem sebe neustále vysílají energii, což je pro Projektory poměrně vysilující.
  • Minimálně jednou za čas nebo v době nemoci, bych měla spát v místnosti sama, abych si rychleji dobila energii. Jako Projektor totiž neustále načítám své okolí. To mě sice na jednu stranu nabíjí, ale na konci dne se cítím vybitá a potřebuju získat novou energii, kterou si ale musím vytvořit už jen já sama.
  • Vždycky bych měla čekat na pozvání, na příležitosti ke spolupráci a na vyžádané rady. Neměla bych nikomu pomáhat ze své vlastní iniciativy ani nic sama od sebe nabízet a prodávat, protože bych pak byla zklamaná, že to nepadlo na úrodnou půdu. A to i když vím, že by to danému člověku pomohlo. 

Možná právě proto mě neskutečně naplňuje můj blog. Tím víc, když vidím pozitivní odezvy a že vám mé články pomáhají, rozšiřují vám obzory a zkoušíte nové věci po mém vzoru.

Slavní Projektoři

Salvador Dalí (jeho umělecká díla obdivuju mnoho let), Napoleon, J. F. Kennedy, Barack Obama, Demi Moore, princezna Diana, Brand Pitt, Marilyn Monroe, Quentin Tarantino, Leonardo DiCaprio, Jan Werich, královna Alžběta II., Osho.

Emocionální autorita

Pro tento můj typ autority je typická delší doba rozhodování. Je totiž potřeba projít celou emoční vlnou. Každé menší rozhodnutí je proto dobré odložit o pár hodin nebo na druhý den a na důležitější a složitější rozhodnutí si dát ještě déle času. Jen tak je možné se rozhodnout správně, být se svým rozhodnutím spokojený a zbytečně se neunáhlit. I to na mě sedí.

Forma a další informace k testu osobnosti

Další užitečné odkazy: Jak číst svoji mapu, Video rozbor Projektor

Na závěr ještě něco navíc. Tip na rozvojovou online knížku od logotvůrce Tomáše Vachudy Jak poznat sami sebe s osobnostními testy. Osobnostní testy ale samozřejmě neber jako dogma. Každý jsme unikátní mix vlastností a dovedností, které 100% neodhalí žádný test. Na cestě za sebepoznáním a uzdravením to však může být užitečný pomocník.

Co vyšlo tobě? Je tady nějaký Projektor?