Menu Zavřeno

Jsem Zprostředkovatel (INFP). Jaký typ osobnosti jsi ty?

Testy osobnosti jsem vždy brala spíše s rezervou. Ovšem osobnostní test 16personalities sedí jak prdel na hrnec nejen na mě, ale i na mou rodinu a kamarády. Věř mi, že budeš čumět, jak se v tom uvidíš!

16 typů osobností

Osobnostní test 16personalites.com/cs definuje 16 typů osobností, které se dále dělí do čtyř kategorií s podobnými vlastnostmi – Analytici, Diplomaté, Strážci a Průzkumníci.

Každou osobnost vystihuje čtyřpísmenná zkratka popisující její životní nastavení (Introverted/Extroverted, Intuitive/Observant, Feeling/Thinking, Prospecting/Judging).

Poznáš se opravdu detailně

Výsledkem testu je obecná charakteristika tvé osobnosti v češtině a podrobnější rozbor v angličtině, který ti prozradí tvé silné a slabé stránky nebo to, pro jaké povolání máš přirozený talent. Rozbor se dotýká také témat, jako jsou přátelství, rodičovství nebo partnerství.

Odpovědi v širším kontextu

Proč ti to s někým neklape a zaboha s ním nemůžeš najít společnou řeč? Z mého testu vyplynulo, proč to ve vztahu s rodiči skřípe a proč se s manželem skvěle doplňujeme.

Potřebuješ najít správné lidi do týmu a zjistit, jak je motivovat a jak s nimi dobře vycházet? Test ti prozradí, jak fungují v pozici podřízeného, kolegy či nadřízeného nebo jaké potřebují pracovní prostředí, aby mohli podávat ty nejlepší výkony.

Poznání sebe sama, svého fungování a svých potřeb, to je cesta ke zdraví.

Informace a odkazy

Zprostředkovatel (Mediator) | 16personalities | Slovotvorka

Zdroj obrázku: www.16personalities.com

Moje osobnost: Zprostředkovatel

Co jsem v testu zjistila já? #personalityINFP #4procentapopulace

Jako Zprostředkovatel (Mediator) patřím mezi Diplomaty a asi není překvapením, že mě nejvíc ze všeho naplňuje předávání získaných informací.

Užívám si to jak v práci, kde se jako copywriter učím o zajímavých tématech a píšu o nich pro své klienty, tak i při obyčejné konverzaci s lidmi. Důkazem, že ráda funguju jako médium, je i tento blog, kde s tebou mohu sdílet všechny své zkušenosti a objevy. Už připravuju také knihu o Španělsku a možná dojde i na SIBO kuchařku nebo meditační videa ;-).

Už jako dítě jsem milovala psaní textů a skládání básní. Stejně tak mě vždy neskutečně bavilo kreslení, tanec nebo zpěv. To vše v podstatě předává nějakou message

I když mohou být Zprostředkovatelé vnímáni jako chladní, rezervovaní, nebo dokonce nesmělí, mají v sobě silný vnitřní plamen a nakažlivé nadšení, které jim umožňuje skutečně zazářit. Jejich posláním je rozjasnit život lidí kolem sebe a pomoci jim najít správný směr.

Co je pro mě typické

 • Funguji jako médium, zprostředkovatel, komunikátor.
 • Jsem kreativec a miluji umění všeho druhu.
 • Mým posláním je zlepšovat sebe a svět okolo sebe.
 • Nikdy nebudu typický zaměstnanec (ne, tati, fakt nikdy).
 • Hledám přátele na celý život a s nimi se cítím nejlépe.
 • Jsem „lepidlo“, které drží kolektiv (rodinu, pracovní tým, kamarády) pohromadě, a stejně dobře dokážu propojit cizí lidi se stejnými vibracemi.
 • Mám zakódováno na maximum podporovat svého partnera, vést ho a pomáhat mu v růstu (ano, Vašku, věř tomu, že po mém boku jednou budeš císař Václav).
 • Ráda se učím cizí jazyky a nová slovíčka, což je skvělé na našem cestování.
 • Hektické a příliš konkurenční prostředí mě vysává.
 • Mám ráda harmonii a dobré vztahy a každá neshoda (i s klienty) mě velmi trápí.
 • Příroda je můj druhý domov (což vychází i z mého jména: Sylvie – žena z lesa).
 • Potřebuji nezávislost, ale oceňuji určitou strukturu, řád a dohled.
 • Mám empatický komunikační styl, a proto mi jde copywriting s takovou lehkostí.

Pomoc ostatním a smysluplnost jsou hlavní motivací osobnosti INFP. Proto vyhledávám projekty založené na něčem hlubším, než je pouhý prodej a sledování vlastních zájmů.

Kariéra Zprostředkovatele

„V práci je pro zprostředkovatele nejdůležitější pocit naplnění. Své dny chtějí trávit něčím, co skutečně milují, a nejlépe bez přílišného stresu a vyčerpávajících sociálních interakcí nebo telefonních hovorů. Kariéra by pro ně měla být posláním, nejen zaměstnáním.“
Telefonování a obyčejná práce od-do mě vždycky spíše děsily.

„Díky své zvědavosti a lásce k sebevyjádření sní mnoho Zprostředkovatelů o tom, že se stanou spisovateli. Mohou psát romány, hledat zajímavá místa na volné noze nebo vést komunikaci v korporátní oblasti nebo pro neziskovou organizaci. Mediátoři jsou bohatě nápadití a dokážou oživit i ty nejsušší fundraisingové nebo marketingové materiály.“
Kniha už se peče a spolu s ní mnoho dalších kreativních projektů.

„Zprostředkovatelé rádi vidí věci z nekonvenčních perspektiv. Jen málo věcí jim přináší větší potěšení než dovolit jejich mysli bloudit nejrůznějšími nápady, možnostmi a denními sny. Není proto divu, že mnoho z osobností INFP je přitahováno tvůrčí činností a nejvíce ožívají ve světě psaní, hudby, dramatu nebo tance.“
Stále více mě to opět táhne k tanci, zpěvu, herectví a psaní básní.

„Ať dělají cokoli, chtějí mít Zprostředkovatelé pocit, že jejich práce pomáhá ostatním. Proto nejčastěji volí povolání zaměřené na služby, jako je poradenství, psychologie, výuka, zdravotní a sociální péče, masážní terapie nebo fyzická rehabilitace. Pro tyto pečující a podporující osobnosti je jen málo věcí smysluplnějších než vidět, jak jejich práce pomáhá změnit něčí život k lepšímu.“
Aktuálně uvažuji o absolvování kurzu zaměřeném na výživu, jógu a psychologii.

Slavní Zprostředkovatelé

Mnoha známými Zprostředkovateli jsou básníci, spisovatelé, hudebníci a herci. Julia Roberts, Johnny Depp, John Ronald Reuel Tolkien, William Shakespeare nebo Alicia Keys. Z mystický osobností k jejich povaze sedí Arwen, ale také Frodo Pytlík 😃.

Osobnostní test samozřejmě neber jako dogma. Každý jsme unikátní mix vlastností a dovedností, které 100% neodhalí žádný test. Na cestě za sebepoznáním a uzdravením to však může být užitečný pomocník.

Co vyšlo tobě? Je tady nějaký Zprostředkovatel?