Menu Zavřeno

Reiki – tajemná léčebná energie odshora až dolů

Když se člověk necítí ve své kůži, hledá způsoby, jak se z toho dostat. Japonská léčebná metoda Reiki mě fascinovala už dlouho, ale až teď jsem dostala odvahu do toho jít. Ráda totiž zkouším nové zajímavé věci a řekla jsem si, že to třeba pomůže. Pokud ne, budu mít alespoň o čem vyprávět. Jak to probíhalo, co to vlastně Reiki je a co mi seance přinesla?

Reiki | Slovotvorka

Jedna a půl hodiny Reiki

Stojím před centrem Ayurvédy s názvem SAHAROGYA, typickou španělskou budovou s byty a nejrůznějšími podniky, kam jsem začala chodit na lekce zpěvu, abych si vyzkoušela něco nového mimo mou komfortní zónu. Hned jak jsem na dveřích uviděla, že se zde vedle zpívání věnují také Reiki, věděla jsem, že to zkusím. Už dlouho jsem totiž pokukovala po takové zkušenosti, ale nic se mi nezdálo dost dobré.

Dveře mi otevírá Taina. Starší sympatická Finka s modrýma očima a blond vlasy. Usmívá se a je vidět, že se udržuje v kondici. Ono není divu, vedle Reiki vyučuje také jógu. Vcházím do menší místnosti s gaučem a poličkami plnými nejrůznějších přírodních doplňků stravy. Vůbec nevím, co mám čekat, a tajně doufám, že se pochopíme. Pro nás obě není angličtina rodný jazyk, takže s nadšením i napětím očekávám náš rozhovor i celou proceduru.

Začneme úvodní zdvořilou konverzací během níž mě Taina vede do vedlejší místnosti. Do té stejné, kde jsem nedávno zpívala. Jen s tím rozdílem, že nyní zde nestojí klávesy, ale za bílou plentou vykukuje masérské lehátko. Taina mi nabídne čaj a dá mi přivonět k olejům, kterými může provonět místnost. Vybírám si vůni levandule a dalšího přírodního olejíčku, jehož název si už nevybavím, protože byl anglicky. Vůni pomeranče razantně odmítnu. Ani vlastně nevím proč. Prostě mě jako magnet přitahuje vůně květin a zemitých tónů.

Sedám si na židličku vedle lehátka naproti Tainy, pomalu usrkávám horký čaj, a ona mi začne popisovat význam Reiki, jak to celé funguje a proč je to prospěšné. Nenásilně a velmi lidsky. Pak se mě postupně ptá, co mě k ní přivádí a jaké mám zdravotní obtíže. V tomto duchu si povídáme několik minut. Poté mě vybídne, abych se položila na lehátko na záda. V kalhotách, tričku a svetříku se pomalu pokládám na bílé prostěradlo, načež mě ještě přikryje dekou, aby mi bylo dostatečně teplo. Zavírám oči, zpomaluji dech a Taina začíná pracovat. Ještě dodá, že mám během následující hodiny vnímat jakékoli zvuky, pocity a znamení.

Taina sedí u mé hlavy a něžně mi pokládá ruce na temeno. Mé věčně studené ruce se v minutě zalijí teplem a během celé procedury mi doslova hoří. V pozadí hraje tlumená uklidňující hudba. Léčitelka neslyšně prochází jednotlivá tělesná centra (čakry) jemným dotekem nebo jen vzdušnými pohyby rukou a předává do nich energii. Během celého procesu se nechává vést intuicí a vnímá nejrůznější signály ve své mysli i na těle.

Výsledek a pocity z Reiki

Bylo to neskutečně příjemné a místy přinejmenším k zamyšlení. Například při předávání energie do hlavy jsem z okna uslyšela drnčet pilu. U krční čakry se venku najednou začal bavit hlouček lidí a když Taina přešla dál, zase to utichlo. Ona sama měla prý na jazyku v tom okamžiku hořkou pachuť. U srdeční čakry si venku otravně kopaly děti s míčem a v oblasti břicha nad námi v patře něco dvakrát spadlo, přičemž jsem pocítila velkou úlevu. Paní Taina v tuto dobu zase měla ohromnou potřebu mě jakoby pošimrat ve střevech.

No a teď se podrž. U kořenové čakry, která je spojená se stabilitou a bezpečím jí v hlavě začala hrát česká hymna Kde domov můj! Ženské z Finska! Později mi řekla, že se jí česká hymna moc líbí a ráda si zpívá refrén. To mi přišlo milé a Finsko je teď pro mě o to lákavější.

Když už mi u zadku hraje Kde domov můj, očividně je čas na změnu! 😀

V závěru léčby, lze-li to tak nazvat, jsem měla před očima mžitky. Miliony rychle se pohybujících a světélkujících mini housenek kroužily ze strany na stranu a já úplně cítila příliv obrovské energie odshora až dolů. Nelze to ani přesně popsat, ale stálo to za to.

Po skončení „ležení“ jsme si vzájemně popsaly své pocity a zážitky a Taina mi sdělila, že mám otevřenou korunní čakru a jsem už jen krůček od splnění svých přání. Potvrdila mi touhu po zelených lesích a doporučila mi, abych si nastavila zdravé hranice vzhledem k rodině a blízkým, protože si nechávám hodně věcí líbit na úkor svého zdraví a přesvědčení. Rovněž bych měla být sama sebou a naplno říkat, co si myslím, i když to není zrovna příjemné. Na závěr mi řekla, že nyní necháme energii pracovat, mám hodně pít a odpočívat.

Co je Reiki

Japonské slovo Reiki se skládá z Rei – neomezený, univerzální a Ki – energie. Jedná se o metodu léčení pomocí přikládání rukou na jednotlivé části těla, kterou začátkem 20. století rozšířil do celého světa japonský mnich Mikao Usui.

Díky tomuto způsobu předávání energie je údajně možné podpořit léčebné procesy v těle a prohloubit fyzické i duševní zdraví. Ne každý s ní však dokáže efektivně pracovat, a proto existují lidé (média), kteří tuto energii dovedou zesilovat, správně nasměrovat a předat.

To znamená, že médium nic neléčí. Je pouze nástrojem pro přenos energie k harmonizaci energetických center (čaker) v těle, která už pak pracuje nezávisle na něm. Technika se hodí pro posílení intuice, odstranění úzkosti, navození hluboké relaxace a regenerace

Věřit, nebo nevěřit?

Na alternativní léčbu a sílu přírody věřím od doby před více než 10 lety. Byla to totiž doba, kdy mi nedokázal pomoci žádný fyzioterapeut ani lékař a zachránily mě až speciální, nekonvenční techniky a bylinky. Nicméně vždy je potřebná víra. Jen když člověk věří, že mu něco pomůže, tak se mohou dít zázraky. Mou víru v energie začátkem roku podpořily tarotové karty, které se shodou náhod nyní učím vykládat. A je to doslova magické!

Šel bys do Reiki? Věříš v sílu něčeho, co nás přesahuje?