Menu Zavřeno

Nejlepší cena volání ve Španělsku – který mobilní operátor ji má?

Najít dobrého mobilního operátora bývá obecně docela oříšek. Naštěstí jsme ho ve Španělsku našli. Který španělský mobilní operátor má podle nás nejlepší služby i ceny za volání a internet?

Španělský operátor DIGI | Slovotvorka.cz

Mobilní operátoři ve Španělsku

Operátorů funguje ve Španělsku několik. Toto jsou asi ti nejznámější a nejpoužívanější: 

Movistar je velmi oblíbený u cizinců. Umí tam anglicky, takže mnohem snazší cokoliv domluvit a vyřídit. Jejich služby jsou ale zbytečně drahé. 

Vodafone z vlastní zkušenosti nedoporučujeme, protože jim všechno trvá, kvalita služeb pokulhává a neumí ani moc dobře anglicky, zejména technici. Což je problém, když si jako španělsky mluvící začátečník musíte domluvit schůzku s technikem, aby vám zapojil internet. 

Yoigo představuje jednu z levnějších alternativ. Cenově i službami se dají najít ještě levnější varianty, ale někomu mohou vyhovovat jejich nabízené balíčky. Angličtina na prodejně je na rozumné úrovni, ale po telefonu musíte komunikovat pouze španělsky.

Orange můžeme považovat za takový zlatý střed. Má dobré pokrytí (internet je dostupný skoro všude) a minimálně mezi Španěly je tento operátor velmi oblíbený. Nenabízí ale pevnou IP adresu a po telefonu budete muset zabojovat se španělštinou.

Seznam dalších hlavních operátorů ve Španělsku najdete například na Comparaiso.es.

Nejlepší španělský operátor se jmenuje DIGI

To, že existuje nějaké DIGI (digimobil.es), jsme poprvé zaslechli tuším v rádiu. A jelikož jsme byli s Vodafonem krajně nespokojení, hledali jsme lepší alternativu. A byla to obrovská změna! Jak v provedení služeb, tak v cenách za volání a internet.

Nutno dodat, že je DIGI nejlepším operátorem v našich očích. Vy můžete mít zcela jiné preference a potřeby. Co se ale týče ceny, nikoho lepšího jsme nenašli.

(Naše) ceny volání a internetu

Balíček služeb stojí měsíčně 40€ a cena zahrnuje:

  • Internet 1Gbps (symetricky, tj. 1Gbs upload i download) – 30€
  • Tři telefonní čísla s neomezeným voláním v rámci sítě a 1000 sms pro každé telefonní číslo – 3×3€ (6GB internetu + 100 min volání)
  • Pevná IP adresa – 1€

Zapojení internetu technikem proběhlo cca do dvou hodin od objednání služby online. Například u společnosti Vodafone se připravte, že budete čekat minimálně 14 dnů!

Balíčky na míru a další výhody

V některých oblastech (zejména v Madridu) nabízí DIGI dokonce 10Gbps internetu za 33€ měsíčně (balíček internet + telefon může vycházet ještě lépe) a za 10€ můžete mít ve svém telefonu 100GB dat a za 15€ neomezená data. Vše závisí na balíčku, který si zvolíte.

Nevyčerpaná data se automaticky převádí do dalšího měsíce (max. dvojnásobek).

A teď si to zkuste porovnat s cenami v Česku. Docela rozdíl. Asi by se mělo něco změnit.